Co to jest wzór przemysłowy?

Wzorem przemysłowym jest nowa i posiadająca indywidualny charakter postać wytworu lub jego części, nadana mu w szczególności przez cechy linii, konturów, kształtów, kolorystykę, strukturę lub materiał wytworu oraz przez jego ornamentację.
Będą to np. kształty butelek perfum, charakterystyczny kształt mebli, kształt karoserii samochodu, wzór na tkaninie, faktura kafli ceramicznych, ikony, kroje pisma, model butów.
Warunek – wzór przemysłowy musi być nowy to znaczy identyczny wzór jak ten, który chcemy chronić nie został udostępniony publicznie. W ustaleniu, czy wzór jest nowy pomaga badanie wzoru – które również wykonujemy.

Dlaczego warto chronić wzór przemysłowy?

Sprawdź korzyści.

Podnosi wartość produktu i przedsiębiorstwa

Chroni przed kopiowaniem lub podrabianiem

Może być przedmiotem sprzedaży lub licencji

Zobacz jak to zrobimy

Pokażemy Ci w kilku krokach jak przebiega z nami współpraca

Poznajmy się

Za pomocą formularza kontaktowego, który znajduje się na dole tej strony, wyślij do nas wiadomość. Niezwłocznie się z Tobą skontaktujemy i przedstawimy plan działania!

Wycena

Otrzymujesz od nas pełną wycenę wybranej usługi. Poinformujemy Cię również o opłatach urzędowych rejestrowych oraz okresowych.

Udzielenie pełnomocnictwa

Kiedy już ustalimy wszystkie szczegóły, jedyne czego będziemy potrzebować aby wkroczyć do akcji to pełnomocnictwa do prowadzenia Twojej sprawy.

Akceptacja

Nie zrobimy żadnego kroku bez Twojej wiedzy. Zawsze informujemy klientów na jakim etapie się obecnie znajdujemy.

Ochrona

Od teraz czerpiesz wszystkie korzyści z posiadania zarejestrowanego wzoru przemysłowego. Możesz bezpiecznie rozwijać biznes i planować długofalowo!
0
%
ZADOWOLENIA KLIENTÓW
0
+
SPECJALISTÓW W ZESPOLE
0
+
LAT DOŚWIADCZENIA
IMG_6955

Cześć, mam na imię Maria

jestem radcą prawnym w Grupie PIK. Zajmujemy się pełną obsługą prawną przedsiębiorców. Domyślam się, że jesteś zainteresowany ochroną wzoru przemysłowego. Poniżej znajdziesz formularz za pomocą którego udzielisz nam niezbędnych informacji, dzięki którym będziemy mogli zająć się Twoimi sprawami.

...to co? Działamy?

Działamy!

W odpowiedzi na formularz otrzymasz wycenę rejestracji wzoru przemysłowego oraz nasze rekomendacje co do dalszego postępowania. W ramach rejestracji wykonujemy też badanie wzoru przemysłowego!